• image 44
  • image 45
  • image 46
  • image 47
  • image 48
  • image 49
  • image 50
  • image 37
  • image 38
  • image 39

Dny pro zdraví a záchranu života II

Dny pro zdraví a záchranu života II

Již podruhé v tomto kalendářním roce na našem školním dvoře zaparkovala sanitka a v ní přijeli Záchranáři. Přivezli s sebou druhou část programu, který volně navazoval na dubnový první díl Dnů pro záchranu života I. Tato část byla věnována nebezpečím a poraněním, která mohou vzniknout právě v období konce kalendářního roku – v době Vánoc a Silvestra -  popáleninám a dušení.

I tentokrát všichni žáci prošli v průběhu 90 minut teoretickou a praktickou částí. V úvodu teoretické byla zopakována základní pravidla pro poskytování první pomoci, resuscitace, telefonní čísla, tlakový obvaz, jak správně hovořit s operátorem na lince 155, aj. Následný rozhovor se už věnoval situacím, kdy může dojít k dušení nebo popáleninám, jaké jsou druhy popálenin, co je způsobí a jak poskytnout první pomoc. Druhá část toto vše procvičovala v praxi. Vybraní figuranti z řad žáků byli namaskováni a poté ošetřeni. Možná po příchodu některých „zraněných“ domů se rodiče podivili, co se to ve škole stalo. Maskovaly se různé stupně popálenin – od zčervenání přes opravdu věrohodné puchýře po 3. stupeň - zčernání pokožky. A aby nebyl věrohodnosti konec, tak se v tělocvičně najednou objevil dým a přednáška musela skončit rychlou, ale správně organizovanou evakuací. Ta vedla na školní dvůr a kam jinam než do zaparkované sanitky. Bylo až k podivu, kolik evakuovaných žáků se do ní vešlo. Záchranáři ukázali, jak s takto zraněnými pracují dál a jaké pomůcky, nástroje a zařízení v sanitce jim pomáhají.

Přejme si, aby k těmto situacím docházelo co nejméně. Ale přesto je správné, že jsme se seznámili s tím, jak je řešit, pomoci druhým i sobě, a tak i třeba zachránit lidský život. Záchranáři, děkujeme vám.
                                                                                                       Renata Kurzveilová

Zpět na hlavní výpis

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy