Florbal pro 1. stupeň

Florbal pro 1. stupeňPro žáky 1. stupně jsme na letošní školní rok připravili florbalový kroužek. Povede jej pan učitel Kopejska. O programu i organizačních záležitostech se více dozvíte z přiloženého letáku. Další bližší informace poskytne pan učitel sám.

Hlavním cílem našeho florbalového kroužku je seznámit děti se sportem, naučit je základní pohybové dovednosti a základní florbalové dovednosti (práci s florbalovou holí a míčkem, vnímání kolektivní hry, základní pravidla florbalu atd.) U všech dětí dbáme na správnou koordinaci těla a celkovou sportovní všestrannost.

Náš florbalový kroužek začíná rozcvičením dětí v podobě různých pohybových her a pomocí základní zjednodušené atletické abecedy. Následuje část tréninku, která je zaměřena na florbalová cvičení, které rozvíjí jednotlivé florbalové dovednosti (pro představu lze uvést například florbalový dribling statický a dynamický, vedení míčku, florbalové slalomy, přihrávky ve dvojicích apod.). Všechny nácviky se trenér snaží provádět zábavnou formou (např. soutěže ve skupinkách). Jednotlivá cvičení na sebe navazují dle základní florbalové metodiky. Poslední část tréninku je samotná florbalová hra, do které se snažíme přenést nově naučené dovednosti. Tato poslední část baví děti nejvíce.

Snažíme se, aby naše kroužky byly pro děti především zábavou a vytvářely tak kladný vztah ke sportu obecně – to je podle nás správný florbal pro děti.

KDY: ČTVRTEK
OD: 13:30 - 15:00