Šablony II

Dnem 1. února 2019 vstoupila ZŠ a MŠ Všetaty do projektu

ŠABLONY II

z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

Cílem projektu je podpořit mateřské, základní a základní umělecké školy a školská zařízení pro zájmové vzdělávání (střediska volného času, školní družiny a školní kluby) formou projektů zjednodušeného vykazování.
    Aktivity jsou zaměřeny na osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a odborníků z praxe, na pomoc školám a školským zařízením pro zájmové vzdělávání při společném vzdělávání dětí/žáků/studentů.  Zařazení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) do hlavního vzdělávacího proudu pomohou extrakurikulární aktivity (čtenářské kluby, kluby zábavné logiky a deskových her a doučování žáků základní školy ohrožených školním neúspěchem).
     V podmínkách naší ZŠ a MŠ bude využita možnost personálního posílení o školního asistenta v ZŠ, MŠ a nově také ŠD, kde bude realizováno i několik šablon na podporu zájmového vzdělávání dětí. Zapojením do projektu získá škola v průběhu dvou let částku téměř 1 800 000 Kč.