Jaké akce navštívili osmáci a deváťáci v listopadu

Čeho jsme se zúčastnili v měsíci listopadu?

Listopad byl pro nás v celku nabitý. Byly pro nás zorganizovány dvě přednášky, absolvovali jsme exkurzi do známého závodu a prohlídku střední školy.
Začátkem měsíce jsme se jeli podívat do závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Tato exkurze byla rozdělena na dvě části. Nejdříve jsme prošli částí samotné výroby, kde jsme viděli montáž aut od automatických strojů až po ruční montáž nejmenších součástek.  Poté jsme se přesunuli do muzea, kde jsme si prohlédli i  ty nejstarší modely aut.
První přednáška se týkala práce zdravotníků pracujících v nemocnici Na Homolce. Dozvěděli jsme se od každého trochu. Přednášku vedla paní Vlčková, která zde pracuje na oddělení ARO jako staniční sestra. Přivedla si s sebou dva pomocníky. Slečnu Lucku, zdravotní sestřičku, a záchranáře Honzu. Oba nám řekli svou životní cestu a jak se k této práci dostali.
 Koncem měsíce jsme si byli prohlédnout Soukromou střední zdravotnickou školu na Mělníku. Spíš než na prohlídku školy jsme se dostali na praktická cvičení, zopakovali si první pomoc a získali informace o lidských orgánech.
Druhá listopadová přednáška proběhla 28.11. a byla ve spolupráci s Policií ČR. Povídali jsme si o drogách, kyberprostoru, přestupcích a trestných činech. Dozvěděli jsme se např. rozdíl mezi loupeží a krádeží. Nakonec nám policisté ukázali výzbroj, která není vůbec lehká.  Mohli jsme se tak přesvědčit, že k tomuto povolání  potřebujeme odolnost nejen psychickou, ale i fyzickou.

Za 9.třídy Lucie V. (9.B)

8.A měla možnost zúčastnit se během listopadu dvou soutěží.

První z nich proběhla 4.11. v SOŠ a SOU Neratovice, kde nás reprezentoval v Soutěži zručnosti Zdeněk K. a získal pěkné 3. místo. Soutěž byla zajímavá a líbila se.
Druhou soutěž, Adventní  věnec, organizovala ČZA Mělník 16.11. Mezi soutěžícími byly i dvě naše spolužačky, Daniela Č., Adriana S., a za své výrobky získaly krásné 2. místo. Líbila se jim nejen soutěž, ale i prostory školy.

Za 8.A  Daniela Č., Adriana S. a Zdeněk K

(Více fotografií ze všech akcí najdete ve fotogalerii.)