Škola v přírodě - 5.A

V pondělí 1. května se naše pátá třída sešla na náměstí ke společnému odjezdu na vysněnou školu v přírodě. Kromě naší třídní učitelky R. Žákové jela ještě zdravotnice J. Jirsová a vychovatelka T. Žáková. Nasedli jsme do autobusu a vyjeli, s velkým očekáváním, směr Smržovka.
Zde na nás čekal penzion Červená Karkulka, ve kterém nežil žádný vlk, ale hodný, usměvavý a vždy dobře naladěný majitel pan L. Červenka. Společně se svým kuchařským týmem nám sytil naše věčně hladová bříška. Vařil samé dobroty a všeho bylo dostatek.
Ve Smržovce jsme navštívili Muzeum obrněné techniky, pramen Nisy, vystoupali na rozhlednu Černá Studnice, vlakem dojeli do Jablonce nad Nisou, kde jsme si prohlédli Muzeum skla a bižuterie. Poslední výlet nás dovedl do Jiřetína pod Bukovou. Zde nás čekalo překvapení v podobě Muzea výroby hraček a kreativní dílničky v Detoa Albrechtice s.r.o..
Prožili jsme tu pět krásných dní plných sluníčka, výletů, turistických výšlapů, sportovních zážitků a na závěr jsme pobyt ukončili karnevalovým rejem v maskách.
 V pátek 5. 5. jsme se vrátili do Všetat.

Romana Žáková a pátá třída
Další foto ve fotogalerii.