Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark 2023 je minulostí. Měl několik poprvé...
- poprvé pod širým nebem na náměstí
- poprvé jej organizovalo nové vedení Rodinného centra
- poprvé na něm vystupovaly i děti z mateřských škol
- poprvé jako podium pro vystupující posloužil obrovský nákladní návěs
- poprvé takovou akci moderovaly žákyně školy
Mohl bych pokračovat ještě dalšími poprvé, ale proč... Všichni, kdo jste přišli, jste viděli sami. Množství stánků s velikonoční tématikou, rozmanité a vkusné výrobky jednoduché i složité vytvořené společně dětmi, žáky, učitelkami, asistentkami, vychovatelkami i vámi rodiči, stánky s občerstvením i něčím pro mlsný jazýček, tradiční pletení pomlázek, malování na obličej i dětský kolotoč pro nejmenší. Každý si určitě našel to své. Vše bylo doprovázeno půldruhé hodiny trvajícím vystoupením dětí z mateřských škol i ze základky. Začali ti nejmenší, z mateřinek, a po nich se vystřídali na pódiu všechny třídy 1. stupně, šesťáci a pomyslnou třešničku obstarali osmáci netradičním hudebním číslem se svým panem učitelem.  Vystoupení to byla rozmanitá, nápaditá, zajímavá, milá. Klobouk dolů, paní učitelky, pane učiteli, co jste dokázali vymyslet, se svými žáky nacvičit a předvést.  Poděkování vám patří zaslouženě. Stejně tak si obrovské poděkování zaslouží maminky z Rodinného centra, které po mnoho týdnů jarmark organizovaly, vše promýšlely a pečlivě plánovaly. Nápomocen jim byl především městys Všetaty se svým vedením a ředitelka školy. Ale i mnoho dalších jedinců i společností se na jarmarku podíleli – na stránkách školy je nelze všechny uvést, ale moc si jejich pomoci vážíme a děkujeme za ni.
První zkušenost s velikonočním jarmarkem na náměstí máme za sebou. Snad se nemýlím konstatováním, že se vydařil. Budeme věřit, že i příště nám bude počasí nakloněno a budeme přemýšlet, s čím přijít na ten příští v roce 2024.

za vedení školy St. Poddaný, zástupce
(Ve fotogalerii najdete mnoho fotografií ze všech vystoupení. Podívejte se.)