6. třídy nejen na výletech

Poslední dny před prázdninami věnovaly šesté třídy akcím na utužení třídních kolektivů. Jejich učitelky pro ně připravily výjezdy, které jim poskytly možnost nejen netradičního vzdělávání, ale zároveň je nutily ke spolupráci, poznávání kamarádů v jiných než školních situacích.
První výjezd směřoval do leteckého muzea Kbely. V hangárech, které jsou samy o sobě exponáty, průvodce děti upozorňoval převážně na zajímavosti a výjimečné exponáty - letadla z první i druhé světové války, vojenská i civilní letadla, žáky nechal nahlédnout do kokpitů malých letadel. Stranou pozornosti nezůstaly ani vládní letouny. Vyvrcholením pak byly exponáty, které se již „podívaly“ i do kosmu.
Kbelský park jsme pak využili k „občerstvení z vlastních zásob“ a k tematické hře, jež se pojila ke zhlédnutým exponátům. Vítězové byli odměněni zmrzlinou.

Další den byl věnován přírodě a pohybovým dovednostem. Žáci navštívili Mirákulum v Milovicích. Zde si prošli lesní stezku, naučné zahrady a část času, pod dozorem pedagogů, věnovali pohybovým aktivitám. Trampolíny, lanový park a vodní svět byly asi nejvyhledávanější. Tento den byl více hravý než naučný, ale určitě přispěl k utváření a utužení vzájemných kamarádských vztahů – a to je také potřeba. Lze jen konstatovat, že Mirakula si užili všichni dosytosti.

Třetí den byl věnován místní historii. Šesťáci navštívili zámek v Brandýse nad Labem. Cestou z vlaku se zastavili u místní Katovny,  kde se žáci dozvěděli něco u útrpném právu.  Po prohlídce zámku pak na cyklostezce bádali v geoparku, kde pro ně paní učitelky připravily pracovní  list.

Zdeňka Černá a Tereza Mokrá

(Fotografie ze všech akcí najdtete ve fotogalerii.)