Den Země

Den Země

Jelikož tentokrát vychází Den Země na sobotu, tak jsme si ho udělali ve škole o den dřív. Od rána na děti ve škole čekal připravený projektový den, který se odehrával především v přírodě. Ale začali jsme ve třídě.
Společně jsme si zahráli třídící kvarteto a vyrobili lapbook, který nám zároveň sloužil i jako záznamová karta ke stezce, na niž jsme se vydali hned po první přestávce. Jednalo se o vyznačenou cestu, na které bylo vyznačeno 10 otázkových karet. Děti měly za úkol na ekologické otázky vybrat na kartě správnou odpověď a vyluštit tajenku „Chráníme Zemi!“ Co by to bylo za stezku, kde by na děti nečekal schovaný poklad? I ten jsme našli a v naší cestě pokračovali až do vedlejší vesnice. Protože bychom zpáteční cestu již nezvládali časově, použili jsme pro přiblížení MHD. Na samý závěr jsme si heslo z tajenky ještě připomněli před školou, rozloučili se a popřáli si hezký víkend.
Stezku jsme nechali k dispozici místnímu rodinnému centru, které mimochodem po Všetatech rozmístilo ještě jednu úplně stejnou, a tak si mohou i další užít stejnou výpravu za dobrodružstvím a ještě získat nějaké informace o ekologii i správném chování se v přírodě. Stejně tak, jako jsme si ji užili my!

                                                    Eliška Reslová

Zpět na hlavní výpis

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy