Dopravní den na základní škole

Duben je považován za měsíc bezpečnosti silničního provozu. Každoročně se tomuto tématu na naší škole věnujeme. Vyučující si připravili tematicky zaměřená stanoviště pro žáky 1. a 2. stupně. Mezi disciplíny patřily znalost dopravních předpisů, znalost dopravních značek, pravidel silničního provozu, zvládání dopravních situací na křižovatkách a další.

Poskytnutí první pomoci si žáci vyzkoušeli prakticky a jejich znalosti byly prověřeny testem. Poslední disciplínu tvořila jízda zručnosti, kde žáci prokazovali svou obratnost a zručnost při zdolávání různých překážek na jízdním kole.

Své znalosti o chování cyklisty v silničním provozu využili při společném výjezdu do okolí školy.

Celkové výsledky ukázaly lepší znalosti v poskytování první pomoci než ve znalosti dopravních předpisů. Jízda zručnosti byla pro někoho značně obtížná, avšak několik jedinců  předvedlo jízdu velmi pěknou.

Z pohledu žáků :   „Ve čtvrtek 27.4.2023 byl dopravní den.Den byl nabitý a od vyučujících dobře připravený.Přidali bychom víc času na praktické poskytování první pomoci a na  dokončení společného kreslení mapy města.“       M.S a M.P. z 8B
                                                                                                        Eva Strapková
Další fotografie z dopravního dne najdete ve fotogalerii.