Návštěva Radia Junior

Dne 18. června 2024 navštívily sedmé třídy studio Českého rozhlasu - Radio Junior. Naše exkurze začala krátkým uvítáním od pracovníků rádia, kteří nám přiblížili historii a současnost tohoto dětského rádia.

Poté jsme měli možnost nahlédnout do vysílacího studia, kde jsme sledovali moderátory při práci. Viděli jsme, jak probíhá živé vysílání a jak se připravují různé pořady. Někteří z nás si dokonce mohli vyzkoušet, jaké to je být na chvíli moderátorem a namluvit krátkou zprávu do mikrofonu.

Následovala prohlídka technického zázemí rádia, kde nám technici vysvětlili, jak se zvuk upravuje a jaké technologie se používají pro zajištění kvalitního vysílání. Zjistili jsme, jak se zvuk přenáší z mikrofonů přes mixážní pulty až do našich přijímačů.

Celá návštěva byla velmi poučná a zábavná. Odnesli jsme si mnoho nových informací o tom, jak rádio funguje, a někteří z nás se možná nechali inspirovat k tomu, aby se jednou sami stali součástí světa rozhlasového vysílání. Děkujeme všem v Radiu Junior za nezapomenutelný zážitek!

L. Křížková, R.Gresty

(Další fotografie najdete ve fotogalerii.)