• image 44
  • image 45
  • image 46
  • image 47
  • image 48
  • image 49
  • image 50
  • image 37
  • image 38
  • image 39

Soutěž mladých zdravotníků - oblastní kolo

Soutěž mladých zdravotníků - oblastní kolo

V sobotu 18.5.pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Mělník Soutěž mladých zdravotníků, které se tradičně žáci naší školy zúčastňují. Tato soutěž patří mezi skupinu, kde „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“. Vždyť dokázat poskytnout první pomoc zraněnému nebo i zachránit lidský život by měl umět každý z nás. Není ale lehké v kritické situaci správně a rychle zareagovat. Proto soutěž probíhá v reálných podmínkách, v ulicích města, v parku, „zranění“ jsou k nepoznání namaskovaní a své role hrají věrohodně. Soutěžní týmy po příchodu na stanoviště musí rychle zmapovat situaci, rozdělit si úkoly a v časovém limitu poskytnout potřebnou pomoc. V našem případě například poskytovali první pomoc dvěma zraněným u dopravní nehody, řešili, co dělat při epileptickém záchvatu, šoku, jak ošetřit popáleninu, otevřenou zlomeninu nebo tepenné krvácení, zranění nohy krumpáčem, poranění kotníku a ruky po pádu na skateboardu. Po splnění úkolu rozhodčí kromě bodového hodnocení vždy doplnili komentář, zda a proč byl postup správný nebo chybný a co se ještě mělo udělat. Kromě těchto zážitkových úkolů museli soutěžící pomocí improvizovaných nosítek přenést zraněného na určité místo a dát figuranta do správné polohy po určitém druhu poranění nebo při zdravotním problému. I když se to nezdá, tak nejobtížnějším stanovištěm bylo to, kde si každý soutěžící vylosoval 2 druhy obvazové techniky a musel je prakticky předvést – pacička, botička, šátek na lokti, šátek na piráta na zraněné hlavě, obvaz na bradě, zraněném nose, stahovací obvaz na zranění kotníku… to opravdu nebyly lehké úkoly. Obvazy nechtěly držet na správném místě, padaly, motaly se, bylo to náročné….

Naši školu reprezentovala dvě družstva, žáci 5.B za kategorii 1. stupně, žáci z 8. i 9. tříd za kategorii 2. stupně. Ti mladší se s podobným druhem soutěže setkali poprvé a bylo to znát – od překvapení na prvním stanovišti se na dalších postupně zlepšovali a dokázali týmově pracovat a domlouvat se.
Družstvo starší kategorie mělo zkušenější soutěžící a to se ukázalo i ve výsledném hodnocení.  Obsadili skvělé 3. místo.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!
                                                                             Renata Kurzveilová

(Další foto ze soutěže jsou jako obvykle ve fotogalerii.)

Zpět na hlavní výpis

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy