Takto si "užívala" 2.A

Takto si

Hasiči Mělník

Ve čtvrtek  jsme se vydali na Mělník podívat se na hasičskou stanici. Mohli jsme si prohlédnout jejich techniku, blíže se seznámit s hasičskou prací a dozvěděli jsme se něco o prevenci požárů.
Hasiči to sice nemají rádi, ale my jsme měli to štěstí, že jsme zažili požární poplach. Sice jsme si to všichni přáli, ale když tato situace nastala, tak nám nebylo zrovna příjemně. Naštěstí se jednalo o planý poplach, ale bylo zajímavé vidět čilý hasičský ruch.

Turistický výlet do Poděbrad

Štěstí v neštěstí. Tak bychom mohli označit tento výlet. Plánovali jsme výlet do IQ landia do Liberce, ale rozbil se nám autobus. Co tedy rychle vymyslet? „Tak pojedeme  v pondělí 24.6. do Poděbrad!“ A musím říci, že se nám výlet povedl. Nejenom, že jsme si prošli krásně upravenou kolonádu, ochutnali lázeňské oplatky a pramen, ale také jsme navštívili Muzeum filmových legend, které děti očarovalo. A do Liberce se podíváme někdy jindy.

Den s malířkou

Poslední dny před prázdninami jsou táhlé, a tak jsme si letos vymysleli mnoho aktivit, jak si tyto dny zpestříme. V pátek 21.6. jsme vyrazili autobusem do Kostelce nad Labem, který momentálně žije výročím kostelecké rodačky a operní pěvkyně Terezy Stolzové. V červnu tomu bylo právě 190 let, co se v tomto městě narodila. Žáci místní školy, která je po této operní pěvkyně pojmenovaná, vytvořili v místním infocentru dobovou výstavu, kterou jsme při návštěvě města navštívili. A nejenom to. Zkusili jsme si také vytvořit pár uměleckých děl z 19. století a to pod vedením malířky a ilustrátorky M. Susové, která vyučuje výtvarnou výchovu právě na kostelecké základní škole. Pod jejím vedením vznikly krásně umělecky ztvárněné namalované a nakreslené brože. Byla to netradiční hodina výtvarné výchovy, kterou jsme strávili v kosteleckém parku.

Cyklovýlet

V mediích hlásili krásné počasí, tak proč toho nevyužít v posledních školních dnech a nevyrazit na výlet. Vlakem, autobusem a pěšky už jsme výlety absolvovali, tak nám zbývalo ještě kolo. V úterý 25.6. jsme celá třída s doprovodem některých rodičů vyrazili na přírodní koupaliště do Konětop. Cesta tam i zpět proběhla bez nehod a to bylo důležité. My jsme si výlet moc užili a těšíme se na další cyklo zážitky.

ZOO Ústí nad Labem

Posledním naším výletem v tomto školním roce se stal celodenní výlet do Ústí nad Labem do ZOO. Nejenom, že jsme využili jako dopravní prostředek vlak, ale také se děti poprvé seznámily s trolejbusem. V ZOO jsme měli objednanou komentovanou prohlídku, kde se nám ošetřovatel Tomáš věnoval 2 hodiny. Dozvěděli jsme se mnoho nových věcí, informací a prožili neskutečné množství zážitků. Ale po několikahodinové obchůzce zahrady jsme již byli vyčerpaní, a tak jsme museli energii doplnit v místním stánku s občerstvením. Myslím si, že takovou tržbu dlouho neměli J Výlet dopadl na jedničku.

třídní učitelka Eliška Reslová

(... a jako obvykle - další fotografie najdete ve fotogalerii.)

PS   A ještě jedna poznámka. Velké poděkování paní učitelce za všechny akce, které pro děti vymyslí, připraví a realizuje. Moc DĚKUJEME.