Velikonoční jarmark 2024

…je minulostí. Společně jej připravily Rodinné centrum, škola a městys Všetaty. Netradičně se konal v neděli, ale na zájmu lidí to neubralo. Opět se vyznačoval velkou rozmanitostí – kromě tradičního velikonočního zboží si malí i velcí mohli zkusit uplést vlastní pomlázku, pochutnat si na výborném cukroví, malí svézt na kolotoči, velcí se zahřát svařákem. A hlavně – potěšit se vystoupeními dětí mateřských škol i těch větších ze základky. Téměř hodinu a půl trvající program tradičně zahajovali ti nejmenší a závěr patřil deváťákům. Hluboce sklonit bychom se měli před všemi pedagogy, kteří s dětmi všechna vystoupení připravili. Byla nápaditá, rozmanitá, promyšlená na prostor, který „návěs“ dětem poskytuje. Nabízí se otázka – Kam na ty nápady chodíte? Vždyť během 5 měsíců je to druhé veřejné vystoupení. Potěšující také je, že do vystoupení paní učitelky společně s asistentkami zapojují i děti s nějakým handicapem. A co výrobky ve stáncích – nebudeme si přeci namlouvat, že to vše až do finální podoby je práce dětí. Vytvářejí je učitelky, asistentky, vychovatelky a velmi často i vy - rodiče. Děkujeme. I když někdo třeba nebude souhlasit – svou práci - paní učitelky, pane učiteli i paní asistentky a vychovatelky – děláte dobře. Děkujeme vám.
Celým programem, tak jako minulé jarmarky, provázela děvčata z deváté třídy. I ony se úlohy zhostily dobře. Už to nebyla taková křeč, tréma a ostych jako napoprvé. I vám, děvčata, poděkování a popřát vám, ať stejně úspěšné, dobré a spolehlivé jste od září i na své nové střední škole. A zapomenout se nesmí ani na několik obětavých jedinců v pozadí, kteří připravovali výzdobu stánků, pódia, ozvučení a spoustu dalších méně nápadných, ale pro zdárný průběh jarmarku nepostradatelných věcí. Např. i úklid po jarmarku. Za všechny uvedu jen dva – pana školníka a tělocvikáře. A pokud jsem zmínil pana školníka, nelze nepřipomenout osobu na opačné hierarchii školy. Práce všech zaměstnanců je přece odrazem jejího vedení a řízení školy. A jarmarky úspěšnost její práce dokazují.
Milí čtenáři, jarmark samozřejmě nebyl jen výsledkem práce základní školy. Již v úvodu stojí, které subjekty jej pořádaly. Jejich přínos byl  nemalý a bez jejich podílu by jarmark tak vydařený nebyl. Díky vám za spolupráci a na závěr vyjádřím přesvědčení, že i příští jarmarky společně úspěšně zrealizujeme.

(Foto z vystoupení dětí a žáků najdete ve fotogalerii.)
St. Poddaný, zástupce