Dny pro zdraví

Ve dnech 30. 10. až 1. 11. na naší škole proběhla akce pod názvem Dny pro zdraví.

Na 1. stupni si nejdříve většina žáků připomněla z loňského roku, jak poskytnout první pomoc při krvácení a zlomeninách. Hlavním tématem letošního setkání ale byla první pomoc při dopravních nehodách. Žákům byly předány důležité informace. Vyslechli si nejen zajímavé povídání, ale vyzkoušeli si i resuscitaci. Poznali, že to není nic jednoduchého. Druhá hodina byla čistě praktická. Žáci si mohli ověřit, co si zapamatovali z teorie. Tato část byla pro ně zajímavější a zábavnější, i když šlo o vážné věci. Zachraňovali člověka, který byl v bezvědomí, vyzkoušeli si i transport zraněného. Na závěr měli možnost prohlédnout si vůz záchranné služby. Protože všichni žáci byli šikovní, za odměnu dostali diplom.
           Jana Patková
Fotografie z této akce najdete ve fotogalerii.