Informace pro rodiče - školní on-line pokladna

02.09. 2024
Informace pro rodiče - školní on-line pokladna
Vážení rodiče,
od září používá naše základní škola i mateřské školy
 Školní program, který rozšíří kvalitu komunikace mezi školou, žákem a rodiči.  ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA  /ŠOP/ slouží k přesné evidenci finančních prostředků, které zákonný zástupce svěřil škole ve formě zálohy na čerpání plateb za různé akce - školné v MŠ i v ŠD, pracovní sešity, kino, divadlo, výlety, lyžařský kurz, plavecký kurz v MŠ. Platby v hotovosti bude škola i školka využívat jen minimálně.
K zaslání zálohy do ŠOP není nutné ELEKTRONICKÉ bankovnictví. Pokud nemá rodič bankovní účet, je možné zálohovou částku poslat i  SLOŽENKOU nebo SLOŽIT V BANCE. Platební údaje k bezhotovostní platbě - číslo účtu, specifický symbol a variabilní symbol -  uvidíte vždy po přihlášení do Školního programu - online pokladny. Vše vygeneruje systém při Vaší registraci. Nepožadujeme jednorázovou vysokou platbu, jen zálohu, informace Vám prostřednictvím Bakalářů nebo aplikace Twigsee na začátku školního roku  poskytnou třídní učitelé, učitelky v ŠD a vedoucí ŠD.

Rodič má on-line náhled do Školní pokladny /podobný elektronickému bankovnictví / a má absolutní přehled o pohybu svých peněz. Pro plnohodnotné fungování pokladny je třeba sledovat zůstatek v pokladně (v případě poklesu zůstatku bude rodič informováni stejně i třídní učitel, e-mailem).

Veškeré osobní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a je s nimi nakládáno v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „nařízení GDPR") .V žádném případě neposkytujeme údaje třetí straně. E-mailové adresy je využito pro identifikaci uživatele při registraci a zároveň jako komunikačního kanálu systému. Telefonní číslo slouží pouze jako jedinečný variabilní symbol pro platby. Tyto údaje získáme při Vaší registraci.