Co děláme ve 2.B

V pondělí 8.4. připadl na Mezinárodní den zoologických zahrad. Děti ze 2. B jsou velkými příznivci zoologických zahrad, a tak jsme nemohli jinak, než si užít tento den. Zjišťovali jsme, jaká zahrada je největší, nejstarší, kde mají nejvzácnější exempláře zvířat, kde se podařilo rozmnožení vzácných zvířat, atd. Zhlédli jsme dokumenty, jak se o zvířata pečuje, jak se s nimi pracuje nebo jak se přepravují. Zjistili jsme, že ZOO Praha je hodnocená jako pátá nejlepší na světě.

Ve středu 10.4. jsme přivítali v naší třídě hasičky z Mělníka. Lucie a Alena si s námi moc hezky povídaly o tom, co všechno patří mezi výstroj a výzbroj hasiče. Mohli jsme si některé kousky vyzkoušet. Vysvětlily nám, v jakých situacích je třeba volat hasiče. Správná čísla děti věděly bez zaváhání. Vyzkoušeli jsme si volání na tísňovou linku a zajistit tak přivolání pomoci. Dostali jsme důležité informace o tom, jak se zachovat, kdyby hořelo u nás doma. Víme, že je nejlepší být opatrný, dávat na sebe pozor a rizikovému chování se vyhýbat.  Když ale k nějaké krizové situaci dojde, budeme si umět poradit. Na závěr jsme dostali pozvání na návštěvu do hasičské zbrojnice Mělník, kam se velice rádi pojdeme podívat.

Alice Ekrtová