Exkurze a výlety 8. ročníků

Během května se uskutečnily pro 8. ročníky exkurze a školní výlety.

V rámci volby povolání a chemie jsme nejdříve navštívili pivovar ve Svijanech. Do Svijan jsme jeli autobusem. V pivovaru nás rozdělili do skupin a průvodkyně nás provedly provozem. Nejdříve jsme se seznámili s historií pivovaru a také se dozvěděli, že pivovar je ryze v českých rukou a pro výrobu piva používá vlastní zdroje (chmel, vodu, ječmen). Viděli jsme, jak probíhá vaření piva a jak se pivo skladuje v sudech při teplotě tří stupňů. Měli jsme i možnost ochutnat základní suroviny k jeho výrobě. Mohli jsme se podívat i na spilku, kde se stále dodržuje tradiční postup.  Též jsme se seznámili s Helmutem a Hansem. Když jsme je viděli, zjistili jsme, že jde o roboty čistící sudy.

Po návštěvě Svijan, jsme se přesunuli na prohlídku zámku Mnichovo Hradiště. Okruh, který jsme si vybrali byl zaměřen na to, jak se šlechta dokázala bavit (lovy, hudba, a především zámecké divadlo).

Výlet i exkurze byly zajímavé a myslím, že se všem líbily.

Za 8. ročníky Ch.Reuter