Výlety na závěr školního roku - 1. stupeň

Výlet do ZOO v Praze

Naše třída 1. B se ve středu 29. 5. vydala na výlet do ZOO Praha, který se stal nezapomenutelným zážitkem. Byl krásný slunečný den a všichni jsme se moc těšili. Abychom viděli co nejvíce zvířat, museli jsme se zorientovat podle mapy a určit si trasu. Obdivovali jsme vzácná zvířata, jako jsou lední medvědi, sloni, žirafy nebo gorily s mláďaty. Každý z nás si mohl vybrat, co ho nejvíce zajímá. Někteří z nás obdivovali surikaty, jiní chtěli vidět kapybary nebo tučňáky a lachtany. Uvědomili jsme si, kolik je ohrožených druhů zvířat a že je musíme chránit.

Během putování zahradou jsme si mohli i odpočinout, nasvačit nebo si smlsnout na něčem dobrém u stánku. Také jsme si koupili dárky na památku. Celý den byl plný zábavy a zážitků. A přestože jsme nachodili v tento den mnoho kilometrů a nohy nás pěkně bolely, výlet se nám všem moc líbil. Radost jsme měli i z toho, že jsme mohli být pohromadě a upevnit tak naše přátelství.

Žáci 1. B a Dana Haklová

(Fotografie z tohoto i dalších výletů a exkurzí 1. stupně najdete ve fotogalerii.)