Adaptační kurz 6. ročníků

Na začátku září se třídy 6. A a 6. B vypravily na adaptační kurz. Seznamovací aktivity probíhaly v areálu děčínského kempu, kde žáci bydleli ve stanech. Pro některé z nich to byla první zkušenost s kempováním vůbec. První den jsme navštívili ZOO, kde jsme se společně s průvodcem dozvěděli informace o rekordmanech ve světě zvířat. V průběhu prohlídky vyplňovali pracovní listy a na konci si zahráli domino, kde nově nabyté znalosti využili. Poté se celá skupina téměř padesáti dětí přesunula do Expozice Rajské ostrovy, kde mohly děti vidět největší akvárium v Ústeckém kraji a prozkoumat faunu jihovýchodní Asie či západní části Tichého oceánu.
Program druhého dne byl velmi nabitý. Dopoledne jsme hráli hry na seznámení a spolupráci. Největší úspěch měla u dětí hra Sněhulák, kdy bylo třeba jednoho ze svých spolužáků obléci do co nejvíce kusů oblečení v určeném čase. Po výborném obědě jsme vyrazili na koloběžky. Projížděli jsme podél řeky Ploučnice a v cíli naší cesty na nás čekala Pražírna kávy CAFFE08, kde se děti podívaly na to, jak se káva mění během pražení a jakým způsobem se dostane do podoby, kterou znají.
Poslední den se kromě méně oblíbeného uklízení stanů a balení vydala celá skupina do aquaparku. Ve venkovní části jsme si užili skluzavky, divokou řeku nebo masážní lehátka. Pak už jen následovala cesta domů a vítání s rodinnými příslušníky.
Adaptační kurz se vydařil, šesťáci prokázali, že dovedou překonávat překážky, dobře spolupracovat a být dobrou partou.
                                                                                              R. Gresty, L. Křížková
Foto z adaptačního kurzu najdete ve fotogalerii.