Akce zaměřené na volbu povolání pro 8. a 9. ročníky - říjen + listopad + prosinec 2023

Akce zaměřené na volbu povolání pro 8. a 9. ročníky - říjen + listopad + prosinec 2023

Beseda o žurnalistice, copywritingu a marketingu  (leden 2024)

Ráda bych vás informovala o tom, jak probíhala beseda k volbě povolání, kterou si pro nás připravila Veroniky Reicheltová, která se nám nejdříve představila a sdělila, v jakých oborech má pracovní zkušenosti, čím se zabývá a co dělá pro klienty. Kromě jiného je i autorkou knihy Zbožňuju tě navždy. Díky její prezentaci jsme se dozvěděli zajímavé informace o žurnalistice, copywritingu a marketingu.

                                                                                        Za osmé ročníky Sofie Kinclová, 8.A


Prezentace SZŠMB

Dne 14.12 nám byla představena škola SZŠMB v Mladé Boleslavi. Školu nám představily naše bývalé žačky Dominika Javorská a Eliška Motáková. Střední škola, kterou nám představily, je zaměřena na zdravotnictví a nabízí jak čtyřleté studium zakončené maturitou, tak i tříleté zakončené výučním listem. Každá z dívek nám pověděla o svém oboru a o moderní výuce v podání virtuální reality. Ukázaly nám i různé akce, na které se se školou jezdí. A na konec jsme měli menší soutěž o poznání kostry. Tuto školu doporučujeme pro žáky, kteří by měli zájem studovat školu se zdravotním zaměřením.

                                                                                                            Za 9. ročníky D. Černá a E. Kostková. (9.A)Beseda se zdravotníky

V rámci akcí zaměřených na volbu povolání k nám v úterý 12.12. přijeli bývalí žáci naší školy z oddělení ARO nemocnice Na Homolce staniční sestra Petra Vlčková, zdravotní sestra Lucie Cibulková a záchranář a zdravotní bratr Lukáš Stuchlý.

Na úvod bylo součástí jejich besedy představení samotné nemocnice, mohli jsme se dozvědět, kde se nemocnice nachází, jak to vypadá uvnitř, jak vypadají různá vyšetření, operace, apod...

Následně se nám představili prezentující. Představili nám náplň jejich povolání, osobní zkušenosti a jejich životní příběhy spojené s tímto oddělením, které nebyly vždy příjemné poslouchat, ale i tak je to součást tohoto povolání a musí se s tím počítat.

Dále nám povídali o tom, jak se dostali na jejich současnou pozici, jak dlouho to trvalo a kolik úsilí do toho museli dát. Dále nám vysvětlovali, že i za několik let dokážeme najít uplatnění ve zdravotnictví, protože to je něco, co nikdy nezanikne.

Prezentující byli velmi ochotní a na případné otázky nám odpověděli i mimo dané téma. Mně osobně tato beseda přišla velmi zajímavá, a to nejen pro ty, kteří chtějí studovat zdravotnictví a v tomto oboru se i nadále v budoucnosti pohybovat.

Za 9. třídy

Jakub Volf ‚9.BExkurze 8. ročníků ve firmě Thimm


Rádi bychom vás informovali o tom, jak probíhala exkurze v místní firmě Thimm. kterou jsme navštívili 2.10. Thimm je firma, která se zabývá výrobou obalových materiálů.
Poté, kdy jsme dorazili do Thimmu, jsme byli přivítáni na recepci a přešli jsme do konferenční místnosti, kde nás zodpovědní pracovníci seznámili s historií firmy a tím, co firma vyrábí, čím se zabývá a zhlédli jsme prezentaci o tom, jak probíhá výroba.
 To, s čím jsme byli seznámeni, jsme mohli porovnat s následnou prohlídkou samotné firmy, ve které jsme prošli několika provozy. Byli jsme obeznámeni s automatizací výrobních linek, moderními technologiemi a viděli na vlastní oči, jak se co zpracovává.
Po prohlídce provozu jsme se opět sešli v konferenční místnosti a dostali závěrečný test, který měl prověřit, jak jsme vnímali a soutěž v sestavení autobusu.
Exkurze byla velmi užitečná a dobře organizovaná.

                                                                                                           Za 8. ročníky Sofie Kinclová (8.A)

Dovednostní soutěž SOŠ a SOU Neratovice

Dne 3.11.2023 se žáci ZŠ Všetaty zúčastnil šesti soutěží v SOŠ a SOU Neratovice První soutěž byla ve vázání olovnice. Zúčastnil se Yury a získal 2. místo. Druhá soutěž byla ve slalomu s rudlem a i zde si náš zástupce Radim dojel pro 2. místo. Druhé místo bylo přisouzeno i Jakubovi v dovednosti o nejdelší slupku od jablka. Náš spolužák Zděněk se ujal šroubování matiček a hádejte? Opět krásné druhé místo.  Zděněk soutěžil i v dovednosti o nejrychlejší řetízek z trubky. Zde nám připadlo 3. místo. Předposlední soutěž byla ve skládání modelu autíčka a Tom pro nás vyhrál 1.místo. Poslední byla soutěž o tom, kdo nejrychleji uplete copánek. Díky Adrianě jsme se umístili na 1. místě. 
Po všech soutěžích nás čekala obchůzka areálu a jednotlivých tříd. Poté jsme se vrátili do autobusu a jeli domů.

Těší nás, že jako v minulých soutěžích i v této jsme se prezentovali více než velmi dobře.

                                                                                                Za 9. ročníky Daniela Černá a Adriana Svatušková.( obě 9.A)

Exkurze do Mladé Boleslavi

Ve čtvrtek 23.11.2023 navštívily 8. třídy ZŠ Všetaty závod Škoda Auto Mladá Boleslav. Jeli jsme autobusem od školy v 7.30. Exkurze se účastnilo 40 žáků, třídní učitelky a paní asistentka. Exkurze začala v 9 hodin v Muzeu Škoda Auto. Každý si mohl samostatně prohlédnout to, co ho zajímalo. Poté nás autobus zavezl přímo do závodu. Dvě průvodkyně nás nejdříve zavedly do lisovny. Většina výroby je automatizovaná a přístroje jsou velmi drahé. Dále jsme navštívili montážní linku, ve které se kompletují auta. V ní pracuje velký počet lidí. Jejich práce je náročná na rychlost a přesnost. Například na vložení světla do karosérie má pracovník 1 minutu. Průvodkyně nás např. informovaly o tom, že závod se nachází na rozloze 2,5km, má 29 000 zaměstnanců a denně se vyrobí 3 000 aut.
Bylo zajímavé se seznámit podrobněji s prací v některých provozech ve velkém automobilovém závodě.
Po skončení exkurze jsme se občerstvili u McDonald´s a do školy se vrátili cca kolem 14. hodiny.

                                                                               Za 8.ročníky Christian Reuter, 8.A

 

Beseda s Policií České republiky

V úterý 28. 11. jsme měli příležitost seznámit se s Markem Vojtkem a Jiřím Burdou, dvěma bývalými žáky naší základní školy a současnými příslušníky Policie České republiky, kteří za námi přijeli z obvodního oddělení ve Mšeně.
Díky jejich prezentaci jsme se mohli dozvědět, co obnáší povolání policisty a jak náročné toto povolání je.
Během této přednášky jsme probrali několik témat, zejména drogy a alkohol mezi mladistvými, mohli jsme se podívat na realitu toho, z čeho, ale i v jakých podmínkách se drogy a další návykové látky vyrábí, nebo co dokáže způsobit alkohol nejen za volantem.
Také jsme měli možnost nahlédnout do života policisty, přičemž jsme zjistili, že to není vždy něco, co bychom si přáli zažít, a to od záchrany zraněných či utonulých osob, přes ozbrojené útočníky, až po tragické autonehody.  K tomu jsme si povídali, jak bezpečně poskytnout první pomoc člověku s ohledem na vlastní zdraví.
Měli jsme také čas na otázky, který jsme využili naplno, nejvíce pokládané otázky byly ohledně přípravy pro práci u policie, a to jak po stránce fyzické, tak psychické.
Jako další součást přednášky nám policisté ukazovali a mluvili o různé výstroji a výzbroji potřebné pro jejich službu v terénu. Zde jsme měli příležitost si vyzkoušet různé typy balistické ochrany, krátké i dlouhé zbraně nebo také běžné prostředky potřebné k zadržení pachatele. Také jsme si prohlédli kufřík s drogami, testery na návykové látky apod.
Z jejich besedy jsme si odnesli poznatky, že práce u policie může být velmi psychicky, fyzicky i časově náročná, ale potřebná pro běžné fungování naší země i našich životů.
Tímto chci oběma policistům za jejich přednášku poděkovat a popřát hodně štěstí do budoucna.
                                                                                                                   Za 9. třídy Jakub Volf (9.B)

 

Rádi bychom vás informovali o tom, jak probíhala prezentace studentů SSŠVT Prosek. Školu nám představil náš bývalý žák Vojtěch Blecha a jeho kolega Mikuláš Boleca. Tato střední škola je zaměřena na výpočetní techniku a nabízí studium čtyřletých maturitních oborů. Chlapci nám ukázali, jak je škola vybavená, kde se nachází a co nabízí svým studentům. Tuto školu bychom doporučili všem, kdo se o studium výpočetní techniky zajímá.  

                                                                               za 8. ročníky Sofie Kinclová 8.A


(Fotografie ze všech akcí najdete ve fotogalerii.)
Zpět na hlavní výpis

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy