Co dělá s druháčky paní učitelka...

Co dělá s druháčky paní učitelka...

Nejprve Divadlo kouzel

 
Minulý rok před vánočními prázdninami jsme si udělali výlet do Prahy do dejvického divadla, kde se setkal Hurvínek s medvědem. Letos jsme se opět chtěli divadelně vzdělat, naučit se společenskému chování, a proto jsme vyrazili do dalšího divadla a to do Líbeznic, kde sídlí Divadla kouzel. Do představení Kouzelné Vánoce byly děti doslova vtaženy, protože neustále byly pasovány do rolí kouzelníkových spolupracovníků. Největší zábava ale přišla v okamžiku, kdy si kouzelník P. Kožíšek vybral na podium naši pani učitelku a když děti mohly vykoupit kouzelnický obchůdek. Uvidíme, kam nás naše divadelnické vánoční návštěvy zavedou příště.

... a v novém roce Týden rodiny

„Rodina je základ státu.“  To říkal T. G. Masaryk již před více než 100 lety. A je tomu stále tak? Já osobně si myslím, že ano a ráda bych, aby si to mysleli i mí druháci. Proto jsem připravila celotýdenní projekt, který jsem nazvala „Týden rodiny“. Rodina nás provázela napříč všemi školními předměty, tématy a diskuzemi. V matematice jsme se seznamovali blíže s rodinou Moudrých a jejich různým stářím, v českém jazyce jsme pomocí metod RWCT kreativně pracovali se získanými informacemi a v prvouce jsme se seznámili s pojmy genealogie, rodokmen a členy naší i jiných rodin. Vše jsme si pečlivě zaznamenávali a vytvořili si tak ze všech získaných a vytvořených věcí rodinný lapbook.
Na konci týdne tedy druháci již věděli, že rodina může vzniknout příbuzenstvím, adopcí, dlouhodobým společným žitím, ale hlavně manželstvím. A právě manželství bylo posledním krůčkem, který nám chyběl k dokončení našeho týdne rodiny.
Jeden žák, jedna žákyně, svědek, svědkyně, vytvoření OP, nově zrekonstruovaná obřadní síň, ochotná matrikářka, laskavý oddávající, vstřícný obecní úřad, lahev rychlých špuntů, květina, prsteny a jedna praštěná učitelka…to se rovná jedna skvělá třídní svatba, která se uskutečnila na místním obecním úřadě 12. 1. v 10:30. „Ano“… to zaznělo z úst Patrika a Jolanky. To byla ta tečka za naším týdenním projektem. Vlastně ne tak doslova, po obřadu se konala svatební hostina, kde samozřejmě nesměl chybět svatební dort.  A to byla teprve ta „sladká“ tečka!
Tímto bych chtěla poděkovat všem z OÚ Všetaty, rodičům z 2. A a vedení ZŠ Všetaty. Moc si vážím toho, že v každé „blbině“, kterou si vymyslím, mě podporujete.
                                                 Eliška Reslová
Paní učitelko, vy vymýšlíte a realizujete nádherné věci (moderně projekty). Velké díky za ně a prosím, pokračujte. Ať vám síly stačí na desítky dalších takových akcí.                                           
St. Poddaný

(Fotografie z obou akcí najdete ve fotogalerii.)

Zpět na hlavní výpis

Ředitelka školy:
Mgr. Bc. Renata Kurzveilová

Zástupce ředitelky:
PaedDr. Stanislav Poddaný

M: 736 629 481 - ředitelka školy,
M: 736 629 480 - zástupce ředitelky

E-mail: info@zsvsetaty.cz

IČO: 750 33 861
Základní škola a mateřská škola Všetaty
okres Mělník,
příspěvková organizace


Zřizovatel: městys Všetaty

Komenského 375,
277 16 Všetaty
Domů Základní škola a mateřská škola Všetaty - okres Mělník, příspěvková organizace

Created by © 2020 -2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy