Šablony III

Cílem výzvy je podpořit činnost mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování. Aktivity jsou zaměřeny na osobnostně profesní rozvoj pedagogů a zvyšování kvality vzdělávání v mateřských a základních školách prostřednictvím sdílení zkušeností pedagogů, spolupráce s odborníky z praxe, zahraničních stáží pedagogů a na pomoc školám při společném vzdělávání dětí a žáků, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga a chůvu. Dále jsou podporovány extrakurikulární aktivity, spolupráce s rodiči dětí a žáků, kariérové poradenství žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT. Výzva je ve svém nastavení v souladu s horizontálními principy OP VVV. Tato výzva                 je určena oprávněným žadatelům se sídlem na území celé České republiky, mimo hl. m. Prahy.

Naše škola se do této výzvy zapojila od 1. září 2021 a v průběhu následujících 22 měsíců budou realizovány aktivity doučování, klub zábavné logiky a deskových her, čtenářský klub, klub komunikace v cizím jazyce, projektový den, výměna zkušeností pedagogů a školní asistent v MŠ. Na uvedené aktivity získá škola částku 1 026 122 Kč.